08
srp
ŠRAVAN KÍRTAN CAMP Extatické kírtany, transcendentální náměty k naslouchání, semináře, lahodné hostiny, společnost oddaných, příjemné prostředí varnášramské komunity

ŠRAVAN KÍRTAN CAMP

FESTIVAL NASLOUCHÁNÍ A OPĚVOVÁNÍ
(8. - 11.8.2020)

Na festival přímo navazuje Šrí Kršna Džanmáštamí a Vjásapúdžá Šríly Prabhupády (12. - 13.8.2020).

Jelikož se letos z důvodů různých karanténních opatření nakonec zrušil každoroční Náma hatta tábor v Kalichu (Kamenice nad Lipou), rozhodli jsme se uspořádat menší tábor na naší farmě Nava Gókule.

Farma Nava Gókula nabízí příjemné prostředí v komunitě oddaných s velkou festivalovou místností. Vařit se bude na ohni; zelenina i téměř všechno mléko budou z místní produkce. Příspěvkem na festival podpoříte další rozvoj farmy a vylepšení podmínek pro další podobné festivaly. Rádi bychom poskytli i program pro děti, aby se rodiče mohli více věnovat naslouchání. Naše ubytovací kapacita je omezena, a proto budeme v tomto ohledu muset improvizovat.

Rádi bychom na táboře udrželi silnou devocionální atmosféru. Očekáváme, že všichni účastníci přijedou hlavně kvůli tomu, aby mohli více naslouchat a opěvovat Kršnu a sloužit ve společnosti oddaných. Z tohoto důvodu by se všichni měli účastnit všech duchovních programů a zapojovat se do každodenních služeb (vaření, zelenina, úklidy atd.). Výjimkou jsou matky (nebo otcové) s malými dětmi a děti do 15ti let.

REGISTRACE
Svoji účast na táboře prosím rezervujte nejpozději do 31. července. Ideálně však hned nebo co nejdříve (ať stihneme připravit dostatečné zázemí). 
Registraci provedete zasláním emailu mataji Faridě: Kudfarida@gmail.com
Uveďte: 
- Jména a věk účastníků
- dny, kterých se budete účastnit (včetně Džanmáštamí a Vjásapúdži Šríly Prabhupády)
- zdali chcete bydlet na Gokule v ášramu, ve stanu, na seně nebo si zařídíte bydlení v okolí farmy sami

STRAVA
Bude vynikající, vegetariánská, kršna-prasádam - vařená na ohni převážně z našich vlastních, sezónních surovin. Pěstováno i vařeno s láskou a oddaností.

PODMÍNKY A UBYTOVÁNÍ
Jak mnozí víte, ubytovací podmínky na Gókule jsou omezené, nicméně stále pracujeme na jejich zlepšování. Omezené množství hostů tedy může bydlet v ášramu pro muže a v ášramu pro ženy (přednost dostanou ti, kdo se registrují dříve). Dále je možnost postavit si stan na louce. Budou k dispozici venkovní sprchy a staré dobré kadibudky. Pro muže i pro ženy bude také k dispozici koupelna s teplou vodou. Jemnější povahy či rodiny s dětmi dají zřejmě přednost možnosti se ubytovat v nějakém penzionu v okolí. V případě potřeby se neváhejte obrátit na Kanái Thákura Prabhu, který má ubytování na starosti a rád vám poradí a bude asistovat - viz kontakty níže. 

Vemte také prosím v potaz, že na Gókule je omezený přístup k elektřině (mnoho staveb je záměrně postaveno bez elektřiny). Je dobré s sebou mít svítilnu a zařídit si vlastní zdroj pro nabíjení telefonů nebo je na čtyři dny třeba úplně vyřadit z provozu :-). Signál tu je stejně mizerný. 

CENA
Rádi bychom zkusili systém dobrovolných příspěvků a sponzorských darů
Z vašich příspěvků se bude hradit: 
- zelenina od oddaných z Gókuly - tím půjdou finance jim, nikoliv korporátním firmám. Rukminí Raman Prabhu má už pole plné sazenic.
- mléko od naší krávy Bahuly (popřípadě od okolních Krišna-friendů) - podpoříme tak ochranu krav a místní oddané
- mouka z Kršnova Dvora - podpora sesterské farmy v Čechách
- ostatní potraviny
- další provozní náklady (dříví na vaření atd.)
- zbytek financí půjde do nákladů spojených s technickou přípravou tábora, popřípadě dalšího budování farmy - určitě dobře použijeme dary jakékoliv nebeské výše.
Doporučená zákkadní výše příspěvku pro jednu osobu na 4 dny je cca 1000,- (S Džanmáštamím a Vjásapúdžou 1500,-). Bydlení mimo Gókulu si každý zajišťuje a hradí sám. 
Příspěvky a dary můžete zasílat předem na účet Prabhupád Bhavanu (najdete v zápatí této stránky) nebo předat osobně při registraci na táboře. Do poznámky uveďte "TÁBOR".

PRAVIDLA
- Účastnit se všech blažených duchovních programů a zapojovat se do základních služeb pro Kršnu (u rodičů malých dětí je samozřejmá výjimka). 
- Dodržovat 4 regulativní principy a zpívat co nejvíce kol na růženci (ideálně 16).
- Do prostoru Nava Gokuly nenosit žádné komerčně vyráběné pamlsky, sladkosti, pečivo atd.
- Omezit používání elektroniky (úplný zákaz v chrámové místnosti).
- Žádná elektronika v rukách dětí (tablety, smartphony, videohry, elektronické hračky atd.) Prosím omezte i množství hraček, které svým dětem budete brát, na hračky z přírodních materiálů, a vyhněte se komerčním motivům. Děti budou mít na farmě dostatek plnohodnotného vyžití a zábavy. Udržíme tak atmosféru čistou a velmi duchovně povznášející.

KONTAKTY

Registrace: bhn. Farida - Kudfarida@gmail.com - 774 544 718‬

Ubytování: Kanái Thákur dás - ananasus@gmail.com - 604 304 250‬

Vedoucí kuchyně: Dharanídhara dás - dharanidhara.bvks@gmail.com - 730 515 193‬

Všechno ostaní: Sankírtan dás - sankirtan.bvks@gmail.com - 739 634 848