Trutnov Open Air Festival, 15.–18. srpna 2013

ALTERNATIVNÍ A MEDITATIVNÍ SCÉNA V HARE KRISHNA CAMPU

V Hare Krishna Campu na legendárním východočeském Woodstocku, který proběhne v Trutnově 15. – 18. 8., letos potkáte pouliční kazatele s oranžovým bicyklem z Thajska a dětskou trumpetou z Jižní Afriky, kteří nedávno protančili takřka všemi světadíly. Potkáte i duchovního učitele, který v poslední době vede cestou kírtanu žáky až na sibiřských a mongolských pláních. Bhaktivaibhava Swami letos do svého nabitého putovního programu zařadil sobotní večer v Trutnově. Šrímán Gurudás, významný žák Šríly Prabhupády a také osobní přítel George Harrisona, jenž stál u zakládání prvních chrámů Krišny v San Francisku a Londýně i Krišna-Balarám Mandiru v indickém Vrindávanu, se po roce vrací podruhé na tento festival, aby vyprávěl o komunitním žití a duchovním hledání na sklonku 60. let.

Níláčala neboli „Modrá hora“ je název původního domova Pána Jagannátha, jenž patnáctým rokem žehná festivalu svýma velkýma očima a blaženým úsměvem. A Níláčala je také česká dívčí hudební skupina, která prosvětlí sobotní podvečer. V neděli zde pak bude k vidění starodávný indický chrámový tanec Bharat natyam v podání jedné z nejlepších tanečnic tohoto druhu v Evropě, vystupující pod jménem Líla-móhiní. Další mistr svého oboru, bhakta Josiph, vás pozve na sitárový chill-out… Desítky nejlepších oddaných muzikantů z Čech a Moravy i odjinud povedou každý den i noc festivalu mnohahodinové kírtany.

Tož opět je tu chrámový prostor, na jiných festivalech nevídaný, kde můžete s očistnými účinky zklidnit rozbouřenou mysl. Přitom si můžete i nechat namalovat příznivé ozdoby na obličej, ochutnat pověstné prasádam či ve stanu Otázek a odpovědí probrat s mnichy své pohledy, pochyby a nejistoty…

vstupné na místě (jednotné na všechny 4 dny dohromady) činí 1.250,–Kč, v předprodeji 1.100,–Kč (seznam předprodejních míst – viz http://www.festivaltrutnov.cz/…-predprodeje)