11
kvě
Víte o tom, že podle posledního sčítání lidu před deseti lety jsme byli jednou z nejrychleji rostoucích náboženských společností v České republice?
Drazí oddaní,

 

jsou určité povinnosti světského charakteru, kterým se nevyhneme, jelikož jsou pro každého ze zákona povinné. Právě jsem si splnil i já svou povinnost a odeslal jsem vyplněný online formulář pro sčítání lidu. Musím říct, že jsem byl mile překvapen tím, že oproti minulému sčítání je formulář mnohem jednodušší a zabralo mě to se vším všudy sotva 15 minut. Většinou existuje ke všem otázkám nápověda, takže v případě pochybností jsem se dokázal rychle zorientovat. Jedna otázka bez nápovědy byla uvedení náboženské víry. Napsal jsem Mezinárodní společnost pro vědomí Krišny, jak zní oficiální název naší náboženské společnosti registrované na ministerstvu kultury. Většina lidí nás zná pod hlavičkou Hnutí Hare Krišna, což je také součást našeho oficiálního názvu, takže můžete uvést jednu z těchto možností a ve statistice to bude uvedeno pod stejnou náboženskou společností.

 

Víte o tom, že podle posledního sčítání lidu před deseti lety jsme byli jednou z nejrychleji rostoucích náboženských společností v České republice? Jak dopadneme podle statistik ze sčítání lidu letos? Upřímně řečeno sám jsem zvědavý, kolik lidí se dnes otevřeně hlásí k naší náboženské společnosti. Samozřejmě jak víme, statistika je pouze přesný součet nepřesných čísel a navíc tato otázka v dotazníku je nepovinný údaj. Přesto všem oddaným doporučuji, aby na tuto otázku odpověděli. Staneme se tak součástí historie, která zaznamená jak se vědomí Krišny postupně zakotvuje v české společnosti. Naštěstí doba, kdy byli oddaní pronásledovaní ze strany StB je nenávratně pryč a každý dnes může svobodně praktikovat náboženství podle vlastního přesvědčení tak, jak nám to zaručuje Listina základních práv a svobod, jenž je součástí ústavního pořádku České republiky: “Každý má právo svobodně projevovat své náboženství nebo víru buď sám nebo společně s jinými, soukromě nebo veřejně, bohoslužbou, vyučováním, náboženskými úkony nebo zachováváním obřadu.”

 

Váš služebník,
Trilokátma dása